niedziela, 3 marca 2013

Pływać każdy może...

Czy możemy uchronić nasze dziecko przed nadwagą, kłopotami z prawidłową postawą ciała? Na pewno możemy wspomóc prawidłowy rozwój psychomotoryczny malucha. Jak? Zapisując nasze dziecko na zajęcia z pływania. Na rynku dostępnych jest wiele szkół, które oferują zajęcia na basenie dla dzieci od 4 miesiąca życia.
Ćwiczenia w wodzie, to przede wszystkim poprawa koordynacji ruchowej, prawidłowy rozwój napięcia mięśniowego, profilaktyka chorób kręgosłupa, wspomagania odporności, ale także rozwój więzi między rodzicem a dzieckiem, rozrywka, zabawa i nowe doświadczenia. Zajęcia w grupie natomiast powodują, że nasz maluch jest bardziej pewny siebie, a także łatwiej asymiluje się w nowym otoczeniu.


Osobiście polecam szkołę pływania "Pływarek". Na pierwsze zajęcia postanowiłam iść sama z córką- nie przewidując różnych przeszkód wynikających z samodzielnej wyprawy na basen z dzieckiem, które jeszcze nie chodzi. Kłopot pojawił się w momencie odstawienia nosidełka na szafkę (co zrobić z dzieckiem???), przebierania się po zajęciach (najpierw przebrać dziecko i samemu ociekać wodą czy odwrotnie???).
Od tamtego niefortunnego razu chodzimy na zajęcia w trójkę. Oczywiście są rodzice, którzy radzą sobie lepiej ode mnie i samodzielną obsługę malucha i siebie mają opanowaną do perfekcji.1 komentarz:

  1. ...najpierw przebrać dziecko i samemu ociekać wodą czy odwrotnie- skąd ja to znam, moje dziecko jest duże i już wszystko robi już samemu tzn. ubiera się i rozbiera, ale po wyjściu z basenu jest tak wypompowane szaleństwami wodnymi, że siedzi i mówi nie dam rady :))) więc ociekająca wodą mama szybciutko wyciera i ubiera dziecko potem wyjmuje jakiś soczek i gdy dziecko pije wtedy ubiera siebie:) Polecam basen! Naprawdę warto!! Super rozrywka dla całej rodziny. Najbardziej lubię aqua park ciepła woda dużo atrakcji super!!!

    OdpowiedzUsuń