środa, 29 stycznia 2014

Meblik- dobry wybór

Dzisiejszy wpis dedykuję głównie osobom, które aktualnie przegladają strony internetowe lub odwiedzają kolejne sklepy w poszukiwaniu wymarzonych mebli do pokoju dziecinnego. Wybór nie jest prosty, bo jest cała masa firm, które zajmują się takim właśnie asortymentem. Z drugiej strony jak zaczniemy weryfikować ofertę producentów- to albo nie podoba nam się kolorystyka albo wykonanie albo funkcjonalność... Rozumiem Was doskonale, gdyż 2 i pół roku temu staliśmy na Waszym miejscu :-) Z komputerem przed sobą, obłożeni katalogami...
Czekałam z tym postem długo, to prawda, ale chciałam opisać wybrany przez nas zestaw po dwuletnim okresie użytkowania.

Firma Meblik powstała w 2005 roku, ale idea jej założenia zrodziła się w 1999 roku na Wydziale Technologii Drewna w Poznaniu. Stanisław Gierszewski i Andrzej Zabłotny zrealizowali plan produkcji mebli dziecięcych.

Dlaczego akurat Meblik zapytacie? Przede wszystkim mają bogaty wybór wzorów- zgodny bądź z naszym gustem lub z zainteresowaniami naszego dziecka (jeżeli zmieniamy wystrój pokoju i wtedy już Jego zdanie bierzemy pod uwagę). Kolejna zaleta to funkcjonalność- mnogość elementów, pomysłowych zastosowań i zastosowanie zabezpieczeń (zaokrąglone kanty, zawiasy eliminujące efekt trzaskania, szuflady z systemem spowalniaczy hamulców). Na chwilę uwagi zasługuje też łóżeczko (przekształca się w tapczanik, ma 3 poziomy regulacji dna, posiada 2 wyjmowane szczebelki, górna krawędź łóżka ma silikonową osłonkę- ważne w okresie ząbkowania, płaskie szczeble są mniej urazowe dla dziecka). Meblik może pochwalić się także kilkoma certyfikatami, które zaświadczają o jakości wykonywanych przez nich produktów. Firma myśli także o środowisku- jedyny producent mebli dziecięcych stosujący ekologiczną technologię malowania lakierami wodnymi.
Dodatkowy plus, to montaż realizowany przez firmę oraz dwuletni okres gwarancji.

Nasz wybór padł na kolekcję Sawanna (nagrodzona złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2008 roku). Tygrys, słoń i żyrafa to tylko niektórzy spośród mieszkańców naszego Dominkowego królestwa.W skład naszego zestawu wchodzi szafa 90, komoda 90 ze zdejmowanym przewijakiem, regał 90, łożeczko 140, półka i skrzynia na zabawki. Na pewno za jakiś czas łóżeczko przekształcimy w tapczanik. Można także dokupić biurko, stolik, łóżko piętrowe :-)Poniżej kilka naszych propozycji z ofery Meblika :-)
Czy macie swojego faworyta?

Zainteresowanych odsyłam na stronę Meblik.

5 komentarzy:

  1. Fajne mają rysunki na meblach. 11 i 12 są takie spokojne. Podobają mi się :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Rysunki mają rowki i dziecko może wodzić po tych wgłębieniach paluszkiem

    OdpowiedzUsuń
  3. A zdjęcie nr 12 to kolekcja Oceanic.

    OdpowiedzUsuń